- SKU: IR-189752
- MPN: OptiPlex 3070 SFF
| Brand | Dell |
| Type | Desktop |
| Form Factor | Small Form Factor (SFF) |
| Model | Dell Optiplex 3070 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| RAM Size | 16 GB |
| Processor | Intel Core i5 9th Gen. |
| Processor Speed | 3.00 GHz |
| Connectivity | USB 3.0;USB 2.0;HDMI;DisplayPort;VGA;RJ-45 |
| Storage Type | SSD (Solid State Drive) |
| Hard Drive Capacity | 512 GB |
This desktop successfully passed resale testing and has been professionally refurbished by our trained technicians. It has been cleaned to restore its physical appearance. The unit is used and may show some light signs of wear from previous use—NO WIFI CARD INSTALLED BY DESIGNED.