- SKU: IR-196308
- MPN: OptiPlex 5070
| Brand | Dell |
| Type | Desktop |
| Model | Dell OptiPlex 5070 |
| Series | Dell Optiplex |
| Form Factor | Small Form Factor (SFF) |
| RAM Size | 8 GB |
| Processor | Intel Core i7 9th Gen. |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Hard Drive Capacity | 256 GB |
| Storage Type | SSD (Solid State Drive) |
| GPU | Intel UHD Graphics 630 |
| Processor Speed | 3.00 GHz |
| Connectivity | USB 3.0;USB 2.0;USB-C;DisplayPort;Ethernet (RJ45) |
This OptiPlex 5070 has been tested and noted to be in working condition. This listing is for the desktop only. No other pieces such as a keyboard, mouse or monitor are included. The unit may be scuffed and scratched on the sides and edges. NO WIFI BY DESIGN.