- SKU: IR-196330
- MPN: OptiPlex 7080
| Brand | Dell |
| Type | Desktop |
| Series | Dell Optiplex |
| Model | Dell OptiPlex 7080 |
| Form Factor | Small Form Factor (SFF) |
| RAM Size | 16 GB |
| Processor | Intel Core i7 10th Gen. |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Storage Type | SSD (Solid State Drive) |
| Hard Drive Capacity | 256 GB |
| Connectivity | DisplayPort;USB 2.0;USB-C;RJ-45;USB 3.0;Serial Port |
| Processor Speed | 2.90 GHz |
This desktop successfully passed resale testing and has been professionally refurbished by our trained technicians. An AC power adapter is included. It has been cleaned to restore its physical appearance. The unit is used and may show some light signs of wear from previous use. NO WIFI CARD.