- SKU: IR-195120
- MPN: Surface Pro 8
| Brand | Microsoft |
| Type | Tablet/Laptop Convertible |
| Screen Size | 12.8 in |
| Storage Capacity | 256 GB |
| RAM Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| Model | Microsoft Surface Pro 8 |
| Series | Microsoft Surface Pro |
| Processor | Quad Core |
| Processor Speed | 2.40 GHz |
| Maximum Resolution | 2880 x 1920 |
| Connectivity | Bluetooth;USB-C |
| Features | Bluetooth;Built-In Front Camera;Built-in Microphone;Built-In Rear Camera;Integrated Speakers;Touch Screen;Web Browser |
| Processor Model | Intel Core i5-1135G7 |
| Display Type | IPS LCD |
This laptop has been tested and is in working condition. A BATTERY AND HARD DRIVE WITH WINDOWS 11 PRO ARE INCLUDED. THERE IS NO AC POWER ADAPTER OR A STYLUS INCLUDED. The unit may have cosmetic blemishes that are noticeable but do not affect its functionality. Examples include, but are not limited to, moderate scratches on the top, bottom, sides, or corners of the case. The keyboard, touchpad, and palmrest may have noticeable wear, including print worn off multiple keys. The screen may have some noticeable marks, scratches, and/or multiple dead or bright pixels when powered on.