- SKU: IR-107847
- MPN: Inspiron 13-5378
| Brand | Dell |
| Model | Dell Inspiron 13 5378 |
| Screen Size | 13.3 in |
| Type | Convertible 2-in-1 Laptop/Tablet |
| Operating System | Not Included |
| Processor | Intel Core i3 7th Gen. |
| Processor Speed | 2.40 GHz |
| Features | Touchscreen |
| Connectivity | USB 3.0;HDMI;USB 2.0;USB 3.0 (PowerShare) |
| Graphics Processing Type | Integrated/On-Board Graphics |
| RAM Size | 4 GB |