- SKU: IR-175413
- MPN: Inspiron 3020 S
| Brand | Dell |
| Type | Desktop |
| Series | Dell Inspiron |
| Form Factor | Small Form Factor (SFF) |
| Model | Dell Inspiron 3020 S |
| RAM Size | 32 GB |
| Processor | Intel Core i5 13th Gen. |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Storage Type | SSD (Solid State Drive) |
| Hard Drive Capacity | 512 GB |
| Features | SD Card Slot |
| Processor Speed | 2.07 GHz |
| Connectivity | USB 3.0;USB 2.0;DisplayPort;HDMI;RJ-45 |