- SKU: IR-104011
- MPN: Inspiron 5521
| Brand | Dell |
| Screen Size | 15.6 in |
| Processor | Intel Core i7 3rd Gen. |
| Model | Dell Inspiron 15 5521 |
| Type | Notebook/Laptop |
| Operating System | Not Included |
| Processor Speed | 2.00 GHz |
| Features | Touchscreen |
| RAM Size | 8 GB |
| Graphics Processing Type | Integrated/On-Board Graphics |
| Connectivity | USB 2.0;USB 3.0;HDMI |