- SKU: IR-200290
- MPN: Latitude 7430
| Brand | Dell |
| Screen Size | 14 in |
| Processor | Intel Core i7 12th Gen. |
| Model | Dell Latitude 7430 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Features | Built-in Webcam |
| Type | Notebook/Laptop |
| Processor Speed | 1.80 GHz |
| RAM Size | 32 GB |
| Graphics Processing Type | Integrated/On-Board Graphics |
| Connectivity | USB-C;USB 3.2;HDMI |
| SSD Capacity | 512 GB |
This laptop has been tested and is in good working condition. A BATTERY, HARD DRIVE WITH WINDOWS 11 PRO, AND AC POWER ADAPTER ARE INCLUDED. The unit may have significant cosmetic blemishes that are noticeable but do not affect its functionality. Examples include, but are not limited to, heavy scratches, dents, or cracks in the top, bottom, sides, or corners of the case. The keyboard, touchpad, and palmrest may show heavy wear, including worn prints on multiple keys. The screen might have some noticeable marks, scratches, and/or multiple dead or bright pixels when powered on.