- SKU: IR-120226
- MPN: Latitude E6230
| Brand | Dell |
| Screen Size | 12.5 in |
| Processor | Intel Core i7 3rd Gen. |
| Model | Dell Latitude E6230 |
| Operating System | Not Included |
| Type | Notebook/Laptop |
| Processor Speed | 2.90 GHz |
| Features | Built-in Webcam;Fingerprint Reader |
| Series | Latitude |
| RAM Size | 4 GB |
| Graphics Processing Type | Integrated/On-Board Graphics |
| Connectivity | HDMI;USB 2.0;USB 2.0/eSATA |