- SKU: IR-115464
- MPN: Latitude E6430
| Brand | Dell |
| Screen Size | 14 in |
| Processor | Intel Core i3 3rd Gen. |
| Model | Dell Latitude E6430 |
| Type | Notebook/Laptop |
| Operating System | Not Included |
| Processor Speed | 2.50 GHz |
| Features | Built-in Webcam;Fingerprint Reader |
| RAM Size | 4 GB |
| Graphics Processing Type | Integrated/On-Board Graphics |
| Connectivity | USB 3.0;USB 2.0;HDMI;USB 2.0/eSATA |