- SKU: IR-116656
- MPN: Latitude E6430s
| Brand | Dell |
| Model | Dell Latitude E6430S |
| Screen Size | 14 in |
| Type | Notebook/Laptop |
| Operating System | Not Included |
| Processor | Intel Core i3 3rd Gen. |
| Processor Speed | 2.50 GHz |
| RAM Size | 4 GB |
| Graphics Processing Type | Integrated/On-Board Graphics |
| Connectivity | USB 3.0;USB 2.0/eSATA;Mini HDMI |