- SKU: IR-199703
- MPN: Precision 7680
| SSD Capacity | 512 GB |
| Model | Dell Precision 7680 |
| Brand | Dell |
| Screen Size | 16 in |
| Processor | Intel Core i9 13th Gen. |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Features | Bluetooth;Built-in Microphone;Built-in Webcam;Wi-Fi;Touchscreen |
| Type | Notebook/Laptop |
| GPU | NVIDIA RTX 2000 Ada Generation |
| Release Year | 2023 |
| Processor Speed | 5.00 GHz |
| Series | Precision |
| RAM Size | 32 GB |
| Most Suitable For | Graphic Design;Workstation |
| Graphics Processing Type | Dedicated Graphics |
| Connectivity | Gigabit Ethernet;USB 3.2;USB-C |
This laptop has been tested and is in good working condition. A BATTERY AND HARD DRIVE WITH WINDOWS 11 PRO ARE INCLUDED. THERE IS NO AC POWER ADAPTER INCLUDED. The unit may have minor cosmetic blemishes that are detectable but do not affect its functionality. Examples include, but are not limited t,o light scratches in the top, bottom, sides, or corners of the case. The keyboard, touchpad, and palm rest may have minor wear, including shiny keys. The screen may have some fine marks or scratches but no dead or bright pixels when powered on.