- SKU: IR-156503
- MPN: PRECISION 7750
| Brand | Dell |
| Screen Size | 17.3 in |
| Processor | Intel Core i7 10th Gen. |
| Model | Dell Precision 17 7750 |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Type | Notebook/Laptop |
| Processor Speed | 2.70 GHz |
| SSD Capacity | 1 TB |
| Features | Built-in Webcam |
| RAM Size | 32 GB |
| Graphics Processing Type | Dedicated Graphics |
| Connectivity | USB 3.2;USB-C;HDMI;Mini DisplayPort |