- SKU: IR-198883
- MPN: Vostro 3420
| Brand | Dell |
| Type | Notebook/Laptop |
| Processor | 12th Gen Intel Core i7-1255U |
| Model | Vostro 3420 |
| RAM Size | 16 GB |
| Processor Speed | 3.40 GHz |
| GPU | Intel Iris Xe Graphics |
| Graphics Processing Type | Integrated/On-Board Graphics |
| Series | Vostro |
| Features | Bluetooth;Built-in Microphone;Built-in Webcam;Wi-Fi |
| Most Suitable For | Casual Computing;Workstation |
| Operating System | Not Included |
| Connectivity | HDMI;USB 3.2 |
| Screen Size | 14 in |
This laptop has been tested and is in working condition, BUT DOES NOT INCLUDE A HARD DRIVE, HARD DRIVE CADDY, COA STICKER, OPERATING SYSTEM, OR POWER CHARGER. The unit may have significant cosmetic blemishes that are noticeable but do not affect its functionality. Examples include, but are not limited to, heavy scratches, dents, or cracks in the top, bottom, sides, or corners of the case. The keyboard, touchpad, and palmrest may show heavy wear, including print wearing off multiple keys. The screen might have some noticeable marks, scratches, and/or multiple dead or bright pixels when powered on.