- SKU: IR-146829
- MPN: XPS 13 9380
| Brand | Dell |
| Screen Size | 13.3 in |
| Processor | Intel Core i7 8th Gen. |
| Model | Dell XPS 13 9380 |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Type | Notebook/Laptop |
| Processor Speed | 1.80 GHz |
| Features | Built-in Webcam |
| RAM Size | 8 GB |
| Graphics Processing Type | Integrated/On-Board Graphics |
| Connectivity | USB-C;USB 3.1 |
| SSD Capacity | 256 GB |