- SKU: IR-126057
- MPN: HP EliteBook 840 G3
| Brand | HP |
| Type | Notebook/Laptop |
| Model | Hp Elitebook 840 G3 |
| Operating System | Not Included |
| Screen Size | 14 in |
| Processor | Intel Core i7 6th Gen. |
| Processor Speed | 2.50 GHz |
| Graphics Processing Type | Integrated/On-Board Graphics |
| RAM Size | 32 GB |
| Connectivity | DisplayPort;USB 3.0;USB-C |
| Features | Built-in Webcam;Fingerprint Reader |