- SKU: IR-112383
- MPN: HP EliteBook 840 G6
| Brand | HP |
| Type | Notebook/Laptop |
| Model | Hp Elitebook 840 G6 |
| Operating System | Not Included |
| Screen Size | 14 in |
| Processor | Intel Core i7 8th Gen. |
| Processor Speed | 1.80 GHz |
| Graphics Processing Type | Integrated/On-Board Graphics |
| RAM Size | 8 GB |
| Connectivity | USB 3.1;HDMI;USB-C/Thunderbolt |
| Features | Built-in Webcam |