- SKU: IR-197515
- MPN: 20X2S2MB00
| Brand | Lenovo |
| Screen Size | 14 in |
| Processor | Intel Core i5 11th Gen. |
| Model | Lenovo ThinkPad L14 Gen 2 |
| Operating System | Not Included |
| Type | Notebook/Laptop |
| Features | Bluetooth;Built-in Microphone;Built-in Webcam;Wi-Fi |
| GPU | Intel Iris Xe Graphics |
| Storage Type | SSD (Solid State Drive) |
| Release Year | 2021 |
| Processor Speed | 2.60 GHz |
| Series | ThinkPad |
| RAM Size | 8 GB |
| Most Suitable For | Casual Computing |
| Graphics Processing Type | Integrated/On-Board Graphics |
| Connectivity | Gigabit Ethernet;USB 3.2;USB-C;microSD Card Slot |
This laptop has been tested and is in working condition BUT DOES NOT INCLUDE A HARD DRIVE, HARD DRIVE CADDY, COA STICKER, OPERATING SYSTEM OR POWER CHARGER. The unit may have major cosmetic blemishes that are noticeable but do not affect its functionality. Examples include, but are not limited to the following: heavy scratches, dents or cracks in the top, bottom, sides or corners of the case. The keyboard, touchpad, and palmrest may have heavy wear, including print worn off multiple keys. The screen may have some noticeable marks, scratches and/or multiple dead or bright pixels when powered on.