- SKU: IR-165540
- MPN: 1873
| Brand | Microsoft |
| Screen Size | 15 in |
| Processor | AMD Ryzen 7 |
| Model | Microsoft Surface Laptop 3 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| SSD Capacity | 1 TB |
| Type | Notebook/Laptop |
| Storage Type | SSD (Solid State Drive) |
| Processor Speed | 2.30 GHz |
| RAM Size | 32 GB |
| GPU | Radeon Vega |
| Features | Touchscreen |
| Bundle | AC Adapter not included |
| Connectivity | USB-C;USB 2.0 |
| MPN | 1873 |