- SKU: IR-165979
- MPN: 1950
| Brand | Microsoft |
| Screen Size | 13.5 in |
| Processor | Intel Core i7 11th Gen. |
| Model | Microsoft Surface Laptop 4 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| SSD Capacity | 512 GB |
| Type | Notebook/Laptop |
| Storage Type | SSD (Solid State Drive) |
| Processor Speed | 3.00 GHz |
| RAM Size | 16 GB |
| GPU | Intel Iris Plus Graphics 640 |
| Features | Touchscreen;Wi-Fi |
| Bundle | AC Adapter not included |
| Connectivity | USB-C;USB 2.0 |
| MPN | 1950 |