- SKU: IR-164770
- MPN: 2029
| Brand | Microsoft |
| Screen Size | 14.4 in |
| Processor | Intel Core i7 13th Gen. |
| Model | Microsoft Surface Book Studio 2 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| SSD Capacity | 512 GB |
| Type | Notebook/Laptop |
| Storage Type | SSD (Solid State Drive) |
| Processor Speed | 2.90 GHz |
| RAM Size | 16 GB |
| GPU | NVIDIA GeForce RTX 4050 |
| Features | Touchscreen |
| Bundle | AC Adapter not included |
| Connectivity | USB-C;SD Card Slot;USB 3.1 |
| MPN | 1964 |