- SKU: IR-171094
- MPN: 1960
| Connectivity | USB-C |
| Brand | Microsoft |
| Storage Capacity | 512 GB |
| Type | Tablet/Laptop Convertible |
| Screen Size | 12.3 in |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| Model | Microsoft Surface Pro 7+ |
| Series | Microsoft Surface |
| RAM Size | 16 GB |
| Processor Speed | 2.80 GHz |
| Processor | Intel Core i7 11th Gen. |
| MPN | 1960 |
| Operating System | Windows 11 Pro |