- SKU: IR-199780
- MPN: Precision 7770
| Brand | Dell |
| Type | Notebook/Laptop |
| Model | Precision 7770 |
| Series | Precision |
| Screen Size | 17.3 in |
| Processor | 12th Gen Intel Core i9-12950HX |
| Processor Speed | 5.00 GHz |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| RAM Size | 64 GB |
| Storage Type | SSD (Solid State Drive) |
| SSD Capacity | 1 TB |
| GPU | NVIDIA RTX A5500 |
| Graphics Processing Type | Dedicated Graphics |
| Release Year | 2022 |
| Color | Gray |
| Features | Backlit Keyboard;Bluetooth;Built-in Webcam;Wi-Fi;Fingerprint Reader |
| Connectivity | HDMI;USB-C;SD Card Slot;USB 3.2 |
| Most Suitable For | Gaming;Graphic Design;Workstation |
This laptop has been tested and is in good working condition. A BATTERY AND HARD DRIVE WITH WINDOWS 11 PRO ARE INCLUDED. THERE IS NO AC POWER ADAPTER INCLUDED. The unit may have minor cosmetic blemishes that are detectable but do not affect its functionality. Examples include, but are not limited to, light scratches in the top, bottom, sides, or corners of the case. The keyboard, touchpad, and palm rest may have minor wear, including shiny keys. The screen may have some fine marks or scratches, but no dead or bright pixels when powered on.