- SKU: IR-197075
- MPN: 20L8SA1U00
| Brand | Lenovo |
| Type | Notebook/Laptop |
| Series | ThinkPad |
| Model | Lenovo ThinkPad T480s |
| Processor | Intel Core i5-8350U |
| Operating System | Not Included |
| Screen Size | 14 in |
| RAM Size | 16 GB |
| SSD Capacity | 256 GB |
| Storage Type | SSD (Solid State Drive) |
| Processor Speed | 1.70 GHz |
| GPU | Intel UHD Graphics 620 |
| Graphics Processing Type | Integrated/On-Board Graphics |
| Connectivity | HDMI;USB 3.0;USB-C;Gigabit Ethernet |
| Color | Black |
| Features | Bluetooth;Built-in Microphone;Built-in Webcam;Fingerprint Reader |
| Release Year | 2018 |
This laptop has been tested and is in working condition, BUT DOES NOT INCLUDE A BATTERY, COA STICKER, OPERATING SYSTEM, OR POWER CHARGER. The unit may have significant cosmetic blemishes that are noticeable but do not affect its functionality. Examples include, but are not limited to, heavy scratches, dents, or cracks in the top, bottom, sides, or corners of the case. The keyboard, touchpad, and palmrest may show heavy wear, including print wearing off multiple keys. The screen might have some noticeable marks, scratches, and/or multiple dead or bright pixels when powered on.