- SKU: IR-193788
- MPN: HP Elite Mini 800 G9 Desktop PC
| Brand | HP |
| Type | Desktop |
| Model | HP EliteDesk 800 G6 |
| Series | HP Elite |
| Processor | Intel Core i5 13th Gen. |
| Processor Speed | 2.90 GHz |
| RAM Size | 16 GB |
| Storage Type | NVMe (Non-Volatile Memory Express) |
| Hard Drive Capacity | 512 GB |
| SSD Capacity | 512 GB |
| GPU | Intel UHD Graphics |
| Graphics Processing Type | Integrated/On-Board Graphics |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Form Factor | Mini Pc |
| Most Suitable For | Casual Computing;Office |
| Connectivity | HDMI;DisplayPort;USB-C;USB 3.2;RJ-45 |
| Features | Built-in Wi-Fi Adapter;Built-in Bluetooth Adapter;Built-in Speakers |
| MPN | 9A810UP#ABA |
This desktop successfully passed resale testing and has been professionally refurbished by our trained technicians. It has been cleaned to restore its physical appearance. The unit is used and may show some light signs of wear from previous use. The AC Adapter is NOT included.