- SKU: IR-194680
- MPN: HP EliteDesk 800 G6 Desktop Mini PC
| Brand | HP |
| Type | Desktop |
| Model | HP EliteDesk 800 G6 |
| Series | HP EliteDesk |
| Form Factor | Mini Pc |
| Processor | Intel Core i5 10th Gen. |
| Processor Speed | 2.30 GHz |
| RAM Size | 8 GB |
| Storage Type | NVMe (Non-Volatile Memory Express) |
| SSD Capacity | 256 GB |
| Hard Drive Capacity | 256 GB |
| GPU | Intel UHD Graphics 630 |
| Graphics Processing Type | Integrated/On-Board Graphics |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Connectivity | DisplayPort;USB 3.0;USB 3.1;USB-C;RJ-45 |
| Features | Built-in Wi-Fi Adapter;Built-in Bluetooth Adapter;Built-in Speakers |
| Most Suitable For | Casual Computing;Office |
| MPN | 20H61UT#ABA |
This desktop successfully passed resale testing and has been professionally refurbished by our trained technicians. NO AC power adapter. It has been cleaned to restore its physical appearance. The unit is used and may show some light signs of wear from previous use.