- SKU: IR-190593
- MPN: HP ProDesk 600 G6 Desktop Mini PC
| Brand | HP |
| Type | Desktop |
| Model | HP ProDesk 600 G6 |
| Series | HP ProDesk 600 |
| Processor | Intel Core i5-10500T |
| Processor Speed | 2.30 GHz |
| RAM Size | 8 GB |
| Storage Type | NVMe (Non-Volatile Memory Express) |
| SSD Capacity | 512 GB |
| Hard Drive Capacity | 512 GB |
| GPU | Intel UHD Graphics 630 |
| Graphics Processing Type | Integrated/On-Board Graphics |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Connectivity | DisplayPort;USB 3.1;USB-C;RJ-45 |
| Most Suitable For | Casual Computing;Office |
| Form Factor | Mini Pc |
| MPN | 219T8UT#ABA |
This desktop successfully passed resale testing and has been professionally refurbished by our trained technicians. It has been cleaned to restore its physical appearance. The unit is used and may show some light signs of wear from previous use. No AC adapter or WIFI card is included.